• ×

    Salih Çetinkaya

    Öğretmen Kadir Bey ve İlknur hanımın evladı olarak 1972 yılında Kırşehir’de doğdu.

    İlkokulu Ulupınar köyünde, Ortaokulu Ankara’da, Lise öğrenimini ise Kırşehir’de tamamladıktan sonra 1991 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi hukuk fakültesini kazandı, aynı fakülteden 1996 yılında mezun oldu. 1999 yılında serbest avukatlığa başladı.

    14 Ağustos 2001 yılında AK Parti'nin kuruluşu ile AK Parti kurucu ilçe yönetimi siyasi hukuk işleri başkanı olarak siyasete başladı.

    Kurucu ilçe yönetim kurulu üyeliği döneminde 2002 genel seçimlerinde Merkez ilçe yönetim kurulu üyesi olarak aktif görev aldı.

    2004 yılında yapılan yerel seçimlerin de il belediye başkan aday adaylığı için ilçe yönetim kurulu görevinden ayrıldı. 32 yaşında belediye başkan aday adayı oldu.

    2004 yerel seçimlerinde Kırşehir merkez 1.sıra il genel meclis üyeliğine seçildi.

    2004-2009 yıllıları arasında il genel meclis üyesi ve başkanı olarak Köydes projesi ile kırsal kalkınmada aktif rol aldı.

    2006 yılında 3.olağan il kongresinde il başkan adayı oldu. 2009 yerel seçimlerinde il belediye başkan aday adayı oldu.

    2009 ağustos ayında seçim işleri başkanlığı görevini yürüttü. 2010 referandumunda seçim işleri başkanı olarak görev yaptı.

    09 şubat 2011 tarihinde il başkanlığı görevine atandı. 30 Mart 2012 tarihinde 4.olağan kongre ile il başkanlığına seçildi. 2011 genel seçimleri, 30 Mart yerel seçimleri ve 10 ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinde il başkanı sıfatıyla seçimleri yürüttü.

    30 Eylül 2012 tarihinde yapılan olağan büyük kongrede ve yine 27 Ağustos 2014 1. olağanüstü büyük kongrede üst kurul delegeliği görevlerinde bulundum.

    İl genel meclis başkanı ve il başkanı sıfatıyla 50’ye yakın genişletilmiş il başkanları toplantısına katıldı.

    1.2.  4. ve 5 olağan il ve ilçe kongre süreçlerinde delege seçimlerinde, divan başkanlığı ve üyeliği gibi görevler alarak bu süreçlere katkı sundu.

    5.olağan il kongresinde 2015 genel seçimlerinde aday olmak için yürüttüğü il başkanlığı görevini 11 Ocak 2015 tarihinde devretti.

    Evli ve 2 çocuk babasıdır.

  • ×

    Mikail Arslan

    KAMAN - 1961, Kasım - Yeter - İstanbul Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü - İngilizce - Harita Mühendisi - İBB Ulaşım ve Koordinasyon Müdürü - Evli, 4 Çocuk.